В еру комп’ютерів, ноутбуків, планшетів та інших сучасних гаджетів телебачення все більше відходить на другий план. Проте на початку ХХ століття перші телевізійні приймачі зробили справжню технічну революцію. Цікаві факти про телевізори розкажуть більше про історію та особливості цих пристроїв.

  1. У 1907 році Макс Дикманн винайшов перший телевізійний приймач з екраном 3 на 3 см і частотою розгортки 10 кадрів в секунду. Але до цього в 1884 і 1906 роках інші вчені винайшли пристрої, які лягли в основу механічного телебачення.
  2. Прорив в електронному телебаченні справив вчений Володимир Зворикін, який створив в 1931 році першу передавальну електронну трубку іконоскоп.
  3. Перші телевізори, які масово стали випускатися в США, мали екран розміром 13 на 25 см.
  4. На початку телевізійної ери в США стався такий курйоз. Одна компанія в рекламних цілях показала на телеекранах дуже чітке зображення таргана. Після цього двоє людей подали в суд на цю компанію, так як розбили свої телевізори, намагаючись вбити комаху.Цікаві факти про телевізори
  5. Найбільшу кількість часу перед телевізором, за статистикою, проводять японці. Середньостатистичний житель Японії дивиться телевізор до 9 годин на день.
  6. За статистикою, в сім’ях, в яких під час їжі прийнято дивитися телевізор, трапляється більше проблем з травленням ніж в тих, де не практикується така шкідлива звичка.
  7. Плазмові телевізори, в яких використовується газорозрядний екран, вважаються одними з найбільш нетривких, так як розраховані на 300 тисяч годин роботи. Після відпрацювання такого терміну дисплей починає вигоряти за рахунок високих робочих температур.
  8. Найдовговічнішими на даний момент вважаються лазерні телевізори з дисплеями, які були запатентовані в 2008 році. Колірний діапазон таких пристроїв значно ширше, ніж у інших телевізорів, вони також здатні підтримувати високу частоту оновлення екрану до 240 Гц. При цьому термін служби лазерів практично необмежений, так як пікселі таких екранів не схильні до вигоряння. І хоч лазерні телевізори мають велику товщину, ніж ЖК але зате споживають в 5 разів менше електроенергії.